Dlaczego robotyka?

Witam! Właśnie zaczynam swoją przygodę z elektroniką i robotyką. Dlaczego? Mój mąż od najmłodszych lat jest pasjonatem elektroniki, jest ona jego drugą miłością. Ciągle coś konstruuje, buduje, programuje… a ja czuję że nie mam pojęcia o bardzo ważnej i niesamowicie ciekawej części jego życia.

Do tej pory moja „wiedza” w tym temacie ograniczała się do powiedzonka za Kiepskim „grunt to prund”. Wiem, że ten tajemniczy prąd siedzi sobie w gniazdkach i bateriach i w jakiś niewytłumaczalny sposób zasila urządzenia elektryczne. Widzicie więc, że poziom z którego startuję jest baardzo (żeby nie powiedzieć żenująco) niski.

Jeśli próbowałeś już zacząć wiesz dobrze, że jest to trudne – teoria z książek i prezentowane tam miliony różnych wzorów tylko zniechęcają osoby początkujące. Na forach internetowych czy czasopismach są czasem artykuły dla zupełnie „zielonych”, ale po tej niewielkiej porcji informacji trudno znaleźć kolejne interesujące wyzwania, ponieważ… kolejne artykuły są dla osób bardziej zaawansowanych.

Moim celem jest:

  • zaprezentowanie tu minimalnej i niezbędnej porcji teorii, 
  • opisanie krok po kroku ćwiczeń do samodzielnego wykonania w domu,
  • pomoc w znalezieniu odpowiednich części i sklepów elektronicznych, tak aby nie przepłacać.

    Jeśli tak jak ja o elektronice i robotyce nie wiesz nic, a chciałbyś zająć się tą dziś modną i przyszłościową dziedziną, tak po prostu dla siebie i ciekawego spożytkowania czasu wolnego zapraszam do lektury. Choć wiem, że to w tym momencie brzmi nieprawdopodobnie, ale wspólnymi siłami już niedługo będziemy budować własne roboty! Zapraszam!

    Dodaj komentarz